Öğrenci Dünyası, 19.03.2024, Bi'öğrenci

Öğrenci Dostu Markalar Belli Oldu! Kazananlar Kimler?

biogrenci.com'da 9.911 öğrencinin katılımı ile 2023 Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz “Öğrenci Dostu Markalar ve Öğrencilerin Markalardan Beklentileri” anketinin sonuçları pazarlama liderleri için önemli iç görüleri ortaya koyuyor.

13 milyonluk dev bir nüfusu oluşturan öğrencilerin ekonomik mücadelesi zorlaşmaya devam ediyor. 10 öğrenciden 7’si ekonominin geleceği konusunda kötümser olduğunu belirtiyor. En çok öğrenci indirimi bekledikleri ise sırasıyla Fast Food, Kahve ve Market kategorileri oluyor.

-
Ergenlik çağının sonlarında ve 20'li yaşların başındaki öğrenciler, marka sadakatlerini gelecek yıllarda etkileyebilecek satın alma kararları verdikleri için değerli bir pazar. İlk kez belirli kategorilerde alışveriş yapacaklar ve servis sağlayıcılarda yeni hesaplar açacaklar ve bu tercihlerini öğrenci arkadaşları ile paylaşacaklar.

Bi'öğrenci ile markalar online satış platformlarında ya da fiziki satış noktalarında öğrencilik statülerini anında ve gerçek zamanlı olarak doğrulayıp, diledikleri öğrenci micro segmentine diledikleri faydayı sunabiliyor. 

-
.
%92'si Öğrenci İndirimlerini Arkadaşları ile Paylaşıyor
%92'si Öğrenci İndirimlerini Arkadaşları ile Paylaşıyor

Öğrenciler sosyal medyada yaşayan ve nefes alan bir nesil olan Z kuşağının üyeleri, günde ortalama dört saat çevrimiçi kalıyor. Ve kaydırma yapmadıklarında iletişim kuruyor; arkadaşlarına en sevdikleri markalar, en son satın aldıkları ürünler ve sevdikleri içerik üreticileri hakkında Whatsapp ve TikTok gibi uygulamalar üzerinden düzenli olarak mesaj gönderiyor.

Öğrenciler, özellikle devam eden yaşam maliyeti krizi sırasında paraları için en iyi değeri ve en iyi fırsatları arıyor. Anket sonuçlarına göre Öğrencilerin %88'si, bir alışveriş yapmadan önce hangi markanın indirim sunduğunu kontrol ediyor ve fiyat karşılaştırması yapıyor.

%83’ü Öğrenci İndirimi Kampanyaları ile Yeni Bir Markayı Deniyor
%83’ü Öğrenci İndirimi Kampanyaları ile Yeni Bir Markayı Deniyor

Öğrenciler geleceğin yüksek gelirlileri ve iş karar vericileri, gelecek nesil başarılı genç profesyonellerle bir adım önde başlamak isteyen markalar öğrenci hedef pazarına öğrenci kampanyaları ile sesleniyor. Yeni bir markayı denemeye motive eden diğer etkenler ise sırasıyla; (%64) tüm kanallardan satın alabilme özgürlüğü, (%51) süre kısıtlı olmadan öğrenci indirimi bulunması, (%49) iyi müşteri, kullanıcı deneyimi ve (%32) okuduğu bölüme özel sunulan öğrenci faydaları.

%94’ü Öğrenci İndirimi Uygulayan Markadan Tekrar Satın Alım Yapıyor
%94’ü Öğrenci İndirimi Uygulayan Markadan Tekrar Satın Alım Yapıyor

Öğrenci indirimi sunmak, satışlar üzerindeki doğrudan etkinin ötesinde, olumlu bir marka imajına katkıda bulunuyor. Markayı kapsayıcı, anlayışlı ve öğrencilerin şu anda karşı karşıya olduğu mali kısıtlamalara karşı düşünceli bir marka olarak tasvir ediyor. Yeniden satın almalarda etkili olan diğer faktörler ise sırasıyla; (%78) süre kısıtlı olmadan öğrenci indirimi bulunması, (%52) beni anlayan ve samimi bulduğum markalar, (%51) iyi müşteri,kullanıcı deneyimi ve (%46) duyarlı ve fayda odaklı markalar.

Markanız öğrenci indirimi sunmuyorsa (bugün ve çağda😊), bunu ciddi olarak düşünmelisiniz, aksi takdirde bu bilgili tüketicilerin sadakatini tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmayı göze almalısınız. 

Bi’öğrenci Hakkında:

https://biogrenci.com/markalar-icin

%100 güvenli ve anlik doğrulama yeteneğiyle Bi’öğrenci markaları 13 milyon gerçek öğrenci ile buluşturur.

Bi'öğrenci, öğrencilerin “öğrencilik durumlarını” anlık doğrulayarak satışlarınızda gerçek öğrencilere, avantajlar sunmanızı sağlar. Dilerseniz API entegrasyonu ile online veya fiziksel mağazanızda müşterilerinizin öğrenciliğini sorgulayabilir, dilerseniz Bi'öğrenci platformlarından doğrulanmış öğrencilere indirim kuponları sunabilirsiniz.

Öğrenci kampanyalarında yaratıcılığın sınırları kaldırın!

Bi'öğrenci ile hedeflediğiniz öğrenci grubuna özel kampanyalar sunun. Üniversite, lise, okul, bölüm, fakülte, sınıf gibi birçok farklı kırılımdaki öğrenci segmentine farklı kampanyalar kurgulayabilirsiniz. API ile bu kırılımlara özel doğrulama yapabilir veya kupon kodu verebilirsiniz.

öğrenci dostu markalar öğrenci markaları öğrenci indirimleri öğrenci fırsatları indirimler indirim kuponu indirim kuponları

Bi'öğrenci uygulaması ile indirimler hep yanında

Bi'öğrenci uygulamasını indir, mağazalarda, yeme-içme ve eğlence mekanlarında da indirimleri kaçırma.

  • Yakınındaki öğrenci indirimli mekanları gör
  • Markaların mağazalarında da indirimlerden faydalan
  • İndirimlerden anında haberdar ol

Öğrencilik hayatın boyunca tasarruf et

Bi'öğrenci'de öğrenciliğini bir kere doğruladığında başka hiçbir işlem yapmadan öğrenciliğin boyunca tüm fırsat ve indirimlerden faydalanabilirsin.